Öğrencileri eylemelere sevk eden öğretmenler yandı

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Mersin Milletvekili Prof. Dr. Nebi Bozkurt, Gezi Parkı olayları nedeniyle bazı öğretmenlerin öğrencileri eylemlere katılması yönünde teşviklerde bulunduğu iddialarının araştırıldığını söyledi.

Öğrencileri eylemelere sevk eden öğretmenler yandı

Mersin’in Erdemli ilçesinde AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen basın toplantısına katılan Bozkurt, Gezi Parkı olaylarını değerlendirdi.

Bazı öğretmenlerin eylemlere katılan örencilere yüksek not vaadinde bulunduğunu iddia eden Bozkurt, “Gezi Parkı olaylarında yerel bazda bizi ilgilendiren bazı olaylar var. Bazı öğretmen arkadaşlarımızın sınıflarda ‘Çocuklar siz çıkın tencere tava çalın, biz sizin notunuzu yükselteceğiz’ gibi sözler kullandığını duyduk. Bunlar çocukların verdiği haberler.

Biz bunu kabul edemeyiz. Bu konuyla alakalı da biz elimizden geldiğince bir araştırma yapıp, burada herhangi bir suç unsuru olup olmadığını da araştırıp hukuki yollara başvuracağımızı belirtmek isterim. Benim şahsi görüşüm şudur arkadaşlar. Ben AK Parti milletvekiliyim. Ama hiçbir sınıfta AK Parti’nin icraatlarının konuşulmasını istemem. Ne isterim? Matematik öğretmeni matematik dersini versin, biyoloji öğretmeni biyoloji dersini, İngilizce öğretmeni İngilizce dersini versin.

Dersini mükemmel versin, talebesini de ona göre yetiştirsin. Bir partinin propagandasının yapılacağı yer okullar değil. Okullarda hiçbir partinin öğretmenler tarafından konuşulmasını asla kabul edemeyiz” dedi.