O genç, ÖSYM Başkanına seslendi

"ÖSYM Başkanı Sayın Ali Demir’in gençlerin sesine kulak vereceğini umut ediyorum" dedi.

O genç, ÖSYM Başkanına seslendi

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da ÖSYM'nin kayıt tarihlerini bayramın ertesine denk getirmesi üzerine başlattığı kampanyayı dünya TT listesine taşıyan LYS birincisi Fatih Aslan, "ÖSYM Başkanı Sayın Ali Demir'in gençlerin sesine kulak vereceğini umut ediyorum" dedi. ÖSYM'nin her yıl eylül ayında yapılan üniversite kayıtlarının bu yıl ağustos ayında yapılacağını açıklaması öğrenci ve veliler arasında büyük tepkiye sebep olmuştu. Açıklanan kayıt takvimi 12-16 Ağustos tarihleri arasını kapsıyor ve söz konusu tarihler Ramazan Bayramı'ndan sonra, 8-10 Ağustos tarihlerine denk geliyordu. Bu durum üzerine ÖSYM mail ve telefon yağmuruna tutuldu. Dün akşam saatlerinde ise, LYS birincisi Fatih Aslan'ın twitter üzerinden başlattığı 'ÖSYMbayramımızehiretme' hashtag kampanyası bir anda hem Türkiye hem de dünya TT listesine girmeyi başardı.

"GENÇLERİN SESİNE KULAK VERİLECEĞİNİ UMUYORUM"

Birçok insanın kayıt tarihlerinin öne alınmasını istediğini ifade eden Aslan, "Bir noktada arkadaşlarımın sözcüsü oldum. Çok sayıda insan kayıt tarihlerinin öne alınmamasını istedikleri için benim tweetime destek çok oldu çünkü insanlarımız ÖSYM'ye göre tatil planlıyor. Kayıt öne alınınca çok hoş olmuyor. Bu kadar ilgi görebileceğini ve dünya sıralamasında yer alabileceğimi gerçekten düşünmemiştim. ÖSYM Başkanı Sayın Ali Demir'in gençlerin sesine kulak vereceğini umut ediyorum” şeklinde konuştu.

Aslan ayrıca, Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliğini tercih etmeyi düşündüğünü belirtti.

Bindiği üzere Sosyalmedya.in verilerine göre kısa sürede 200 bin tweetin atıldığı hashtag altında öğrenciler, eğitimciler ve veliler ÖSYM'ye tepkilerini dile getirirken, bayram tatilinin kayıt telaşı ve yolculuklar yüzünden zehir olacağını ifade etti.

Bayram tatilini şehir dışında veya yurt dışında geçirmek isteyenlerin hem dönüş telaşına kapılmasına hem de planlarını değiştirmesine sebep olacağı belirtilen tarihin ÖSYM tarafından gözden geçirilip geçirilmeyeceği ise merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir