Mardinli 400 öğrenci hem İngilizce öğrendi hem tatil yaptı

Mardin Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında, ilde okuyan 400 öğrenci, İngilizce Yaz Kampı için Kayseri’ye geldi. Yabancı ve Türk öğretmenlerden İngilizce dersi alan öğrenciler hem yabancı dil öğrendi hem tatil yaptı.

Mardinli 400 öğrenci hem İngilizce öğrendi hem tatil yaptı

Eğitim alanında, 2012-2013 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte hazırlanan birçok proje uygulamaya kondu. Bu projelerden birisine de Mardin Emniyet Müdürlüğü imza attı. Mardin il ve ilçelerindeki eğitim gören öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmeleri amacıyla hazırlanan proje, Başbakanlık Sosyal Destekleme Programı (SODES) tarafından da desteklendi. Program kapsamında anadolu, fen ve öğretmen liselerinden seçilen 150’si bayan, toplam 400 başarılı öğrenci, rehber öğretmenler eşliğinde Kayseri’ye geldi. Öğrencilere Melikşah Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Kayseri’de yurtlarda kalan öğrenciler öğleye kadar İngilizce eğitimi aldı. Derslere yabancı ve Türk İngilizce öğretmenleri girdi. Bir ay süren İngilizce kampı boyunca öğrenciler çok sayıda sosyal faaliyette de bulundu. Kayseri, Konya ve Nevşehir’in tarihi ve kültürel mekanları gezildi. Öğleden sonraları da futbol ve basketbol turnuvaları düzenlenerek öğrencilerin kaynaşması sağlandı. Yeni arkadaşlıklar kuran çocuklar, Kayseri’den mutlu bir şekilde ayrılmayı bekliyor.

İngilizce Yaz Kampı’nın amacına uygun şekilde yürütüldüğünü ifade eden Proje Koordinatörü Serkan Şahin, Doğu ve Güneydoğu’daki çocuklara fırsat verilmesi halinde neleri yapabileceklerini göstermek istediklerini söyledi. Şahin, “Kamp süresince öğrencilerimiz İngilizce kursu aldılar ve yabancı dillerini bir hayli geliştirdiler. İngilizce’nin yanı sıra sosyal aktivitelerle de öğrencilerimiz eğlenceli bir yaz tatili geçirmiş oldu.” diye konuştu.

İngilizce kampının çok faydalı geçtiğini ifade eden öğrenciler de yeni bilgiler edinerek ve yeni arkadaşlıklar kurmuş olarak ailelerinin yanına döneceklerini söylediler. Öğrenciler, “Kayseri’den mutlu bir şekilde ayrılıyoruz.” dediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir