'LYS'ye geç kaldım' paniği

Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavı'nın (LYS) Fen Bilimleri Sınavı (LYS-2) saat 10.00'da başladı. Sınava geç kalan adaylar büyük panik yaşarken, kapıda bekleyen aileler ise dua okuyarak bekledi.

'LYS'ye geç kaldım' paniği

Türkiye genelinde 81 ilde ve Lefkoşa'da yapılan sınavlara toplam 332 bin 284 aday başvururken, 135 dakika sürecek sınavlar tek oturumda gerçekleştirilecek. Saat 10.00'da başlayan sınav öncesi adaylar geniş çaplı bir aramadan geçirilerek okullara alındı. Geç kalan adaylar ise büyük panik yaşadı. Koşarak okula gelen adaylar, görevlilere sınav belgelerini gösterdikten sonra içeri girdi. Öğrenciler içerde ter dökerken, velileri ise dışarıda ter döktü. Veliler, kapıda Kuran okuyarak çocuklarını bekledi.

LYS saatinde kızdıran inşaat

Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavı'nda öğrenciler ter dökerken, okulun yakınındaki inşaat gürültüsü ise velileri rahatsız etti. İnşaat çalışanları ile tartışan veliler, çocuklarının bir yıldır sınava hazırlandıklarını belirterek çalışanlara sert tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir