LYS sonuçları için MEB sondakika açıklamaları

ÖSYM'den gelecek LYS sonuçları cevabı merakla bekliniyor. Bizler gibi bu açıklamayı bekleyen tüm öğrencilerimize yeni Eğitim Öğretim yılında ekonobil.com olarak başarılar diliyoruz.

Lys 2013 yerleştirme sonuçları, LYS sonuçları MEB sondakika açıklamalar

ÖSYM'DEN YDS AÇIKLAMASI

ÖSYM, 23 Temmuz ve öncesinde alınmış yabancı dil belgelerinin geçerliliğinde 24 Nisan 2013 tarihli "Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri" tablolarının esas alınmasına karar verdi. ÖSYM, 23 Temmuz ve öncesinde alınmış yabancı dil belgelerinin geçerliliğinde 24 Nisan 2013 tarihli "Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri" tablolarının esas alınmasına karar verildiğini bildirdi. ÖSYM'den yapılan açıklamada, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun'un 7. maddesinin 6. fıkrasında, Başkanlık tarafından farklı zamanlarda yapılan sıralama veya seviye tespit sınavlarının eşdeğerliği, her bir sınav sonucunun geçerlilik süresi ile Başkanlığın yaptığı yabancı dil sınavlarının uluslararası yabancı dil sınavlarıyla eşdeğerliğinin ilgili uzman raporlarına dayalı olarak, yönetim kurulu kararı ile belirlendiği hatırlatıldı.

Açıklamada, Merkez tarafından oluşturulan " Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Çalışma Grubu" raporu ve bu rapora temel teşkil eden analizler sonucu "Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri"nin yeniden düzenlendiği ve 23 Temmuz'da duyurulduğu hatırlatılarak,  "23 Temmuz 2013 tarihi ve öncesinde alınmışyabancı dil belgelerinin geçerliliğinde 24 Nisan 2013 tarihli 'Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri' tablolarının esas alınmasına karar verilmiştir" ifadesine yer verildi.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2013 LYS tercih işlemleri 18 temmuz 2013 günü bittikten sonra OSYM LYS yerleştirme sonuçları 'nı en kısa zamanda açıklayacak.

ÖSYM'den yapılan diğer açıklamada ayrıca; KPSS 2013/1 KPSS atama sonuçları 4 temmuz 2013 günü açıklanmıştı. KPSS 2013/1 atama sonuçları osym tarafında tercihler alındıktan sonra çok kısa bir sürede yerleştirme sonuçları 'nı açıkladı. OSYM 'nin son yıllardaki bu hıza nasıl ulaştığı merak ediliyor. KPSS tercih  sonuçları yani KPSS yerleştirme atama sonuçları Adaylar osym oturumuna girip kendi şifresi ve T.C. Kimlik numarası iile öğrenebiliyor.

2013 KPSS yerleştirme sonuçları için sonuc.osym.gov.tr adresini kullanabilirsiniz. OSYM 'nin KPSS sonuçları için duyurusu şöyle idi;
DUYURU

(4 Temmuz 2013)
Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına
Yerleştirme İşlemleri (KPSS-2013/1): Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması
Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.
Yerleştirme sonuçları 4 Temmuz 2013 günü saat 18.30'dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.
Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.
Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.
Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.
ÖSYM BAŞKANLIĞI


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir