İllere göre kar tatili verilen okulların listesi

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı bazı illerde eğitimi olumsuz etkiledi. İşte okulların tatil edildiği il ve ilçeler...

iste okullarin tatil oldugu iller

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi.

Kastamonu

Kastamonu'da kar yağışının yaşamı olumsuz etkilemesi nedeniyle kent merkezi ve 5 ilçede bir gün, 6 ilçede ise 2 gün eğitime ara verildi.

Kastamonu kent merkezi ile Abana, Ağlı, Cide, İnebolu ve Tosya ilçelerinde bugün Daday, Doğanyurt, Bozkurt, Şenpazar, Çatalzeytin ve Doğanyurt ilçelerinde ise bugün ve yarın ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Azdavay ilçesinde ise köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.

- Sivas

Yoğun kar yağışı nedeniyle Sivas merkez ve merkeze bağlı köylerde eğitime 2 gün ara verildi.

Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunca alınan karar gereğince kentte etkili kar yağışı nedeniyle merkez ilçe, merkeze bağlı belde ve köylerde, eğitime yarın ve çarşamba günü ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gaziler, engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

- Giresun

Giresun'da, merkez ve bağlı köylerde ilkokul, ortaokul ve liselerde bir gün, Şebinkarahisar ilçesinde ise iki gün eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentte etkili aşırı kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açma çalışmalarına devam edildiği belirtildi.

Meydana gelebilecek aşırı buzlanma nedeniyle kent merkezi ile merkeze bağlı köylerde ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim öğretime yarın da ara verildiği ifade edilen açıklamada, çalışan engelli ve hamile kamu görevlilerinin idari izinli sayılacağı kaydedildi.

- Diyarbakır

Diyarbakır'da etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kent merkezindeki okullarda yarın eğitime ara verildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte etkili olan kar yağışının yarın yoğunlaşmasının beklendiği bildirildi.

Açıklamada, ulaşımda herhangi bir sorun yaşanmaması ve buzlanma riski nedeniyle merkez Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir ilçe sınırları içindeki eğitim kurumlarında yarın eğitim ve öğretime ara verileceği duyuruldu.

Öte yandan Ergani ve Çınar ilçe merkezleri ile köy okulları, Silvan'da ise ilçeye bağlı köy ve taşımalı sistemle eğitim veren okullarda yarın eğitime ara verildi.

- Tunceli

Tunceli'de merkez ve bağlı köylerde ilkokul, ortaokul ve liselere taşımalı gelen öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için eğitime bir gün ara verildi.

Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tunceli'de kar yağışının sabah saatlerinden itibaren etkili olduğunu belirtti.

Kar yağışının etkisini artırarak devam ettiğini ifade eden Eyyüpkoca, "Olumsuz hava koşulları ve yoğun kar yağışı nedeniyle köylerden merkezdeki ilkokul, ortaokul ve liselere taşımalı öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için, taşımalı eğitim yapan okullarımızda 5 Ocak günü, bir günlük ara verme kararı aldık. Diğer okullarımızda eğitim ve öğretim devam ediyor. Yarın kar yağışı ve şartlar yeniden gözden geçirilerek bir günlük aranın uzatılıp uzatılmayacağına bakacağız" diye konuştu.

- Gaziantep

Gaziantep'te etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullarda yarın eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bölgede görülen kar yağışı, aşırı buzlanma ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yarın eğitim öğretime ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle kamu görevlisi malul ve engellilerin, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli olacağı kaydedildi.

- Bingöl

Bingöl'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte etkisini sürdüren yoğun kar yağışı dolayısıyla ilk ve orta dereceli okulların yarın için tatil edildiği bildirildi.

Meteoroloji İl Müdürlüğünün ölçümlerine göre, kar kalınlığı kent merkezinde 23, yüksek kesimlerde ise 50 santimetreye ulaştı.

-Trabzon

Trabzon'da kar nedeniyle 7 ilçede eğitime bir gün ara verildi.

Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava ve yol şartları nedeniyle Araklı, Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Of ve Sürmene ilçelerindeki tüm okulların 5 Ocak Salı günü tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, Arsin'de Oğuz İlkokulu, Şehit Haydar Arslan İlkokulu, Atayurt Alparslan Ortaokulu, Maçka'da Çatak, Başar ve Akarsu ilkokulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki okullar, Yomra'da Çamlıyurt, Maden, Oymalıtepe ve Kaşüstü ilkokulları ile Vilayetler Hizmet Birliği Özel Eğitim Okulu ve Özdil mahallesindeki okullarda eğitim öğretime yarın ara verildiği kaydedildi.

- Batman

Batman'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verilecek.

Vali Azmi Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, meteorolojik verilere göre yarın Batman'da yoğun kar yağışı ve don olayları beklendiğini belirtti.

Çelik, herhangi bir olumsuzluk veya mağduriyetle karşılaşılmaması için il genelinde ilk ve orta dereceli resmi ve özel eğitim kurumlarında yarın eğitime ara verileceğini, kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de yarın idari izinli sayılacağını duyurdu.

- Nevşehir

Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verilecek.

Nevşehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik verilere göre yarın Nevşehir'de yoğun kar yağışı ve don olayı beklendiği belirtildi.

Herhangi bir olumsuzluk veya mağduriyetle karşılaşılmaması için il genelinde ilk ve orta dereceli resmi ve özel eğitim kurumlarında 5 Ocak'ta eğitime ara verileceği, kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

- Zonguldak

Zonguldak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez, Kozlu ve Kilimli ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı merkez ilçe ve merkeze bağlı beldelerin yanı sıra köyler ile Kozlu ve Kilimli ilçelerinde okulların yarın tatil edildiği belirtildi.

- Hakkari

Hakkari'de etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, merkez ve bağlı köylerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personellerin de idare izinli sayılacakları kaydedildi.

- Elazığ

Elazığ'da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Elazığ Valiliğinden yapılan açıklamada, Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü'nden alınan son hava tahmin raporu çerçevesinde, hava sıcaklığındaki düşüş ve buzlanmanın neden olabileceği riskler dikkate alınarak yarın il genelindeki okullarda eğitim öğretime ara verildiği belirtildi.

- Kırşehir

Yoğun kar yağışı nedeniyle Kırşehir merkez ve bazı ilçelerinde eğitime ara verildi.

Kırşehir'de etkisini sürdüren kar yağışı sebebiyle, il merkezi, Kaman ve Akpınar ilçelerindeki tüm okullar yarın tatil edildi.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, meteoroloji yetkililerinden aldıkları bilgiler sonucu kar yağışının devam edeceğinin anlaşıldığını, bu nedenle Kırşehir merkez, Kaman ve Akpınar ilçelerinde bugün ve yarın eğitime ara verildiğini aktardı.

- Gümüşhane

Gümüşhane'de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirme sonucu il merkezi ve ilçelerde yaşanan aşırı soğuklara bağlı olarak buzlanma ve beklenen kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa ve mağduriyete sebep olmamak için eğitim öğretime yarın bir gün süreyle ara verilmesinin uygun görüldüğü bildirildi.

- Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve 10 ilçede eğitime bir gün ara verildi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartlarının daha fazla sıkıntıya meydan vermemesi adına kent merkezi ile Dulkadiroğlu, Onikişubat ve Türkoğlu, ilçelerindeki tüm eğitim kurumlarının bir gün süreyle tatil edildiğini söyledi.

Akkurt, 1 günlük tatil süresinin de uzatılmasının yarınki hava şartlarına bağlı olduğunu sözlerine ekledi.

Nurhak, Afşin, Göksun, Elbistan, Ekinözü, Pazarcık ve Andırın ilçelerinde de kar yağışı nedeniyle alınan kararla eğitime 1 gün ara verildiği öğrenildi.

- Kilis

Kilis'te yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime 5 Ocak'ta ara verildiği belirtildi.

Kamu görevlisi hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunanların da aynı gün idari izinli sayılacağı vurgulanan açıklamada, "Alınan meteorolojik tahmin verilerine göre, ilimizde görülen kar yağışı ve buzlanma sebebiyle öğrencilerimizin soğuk hava şartlarından olumsuz etkilenmelerini ve eğitim öğretim faaliyetlerinde yaşanabilecek muhtemel aksamaları önlemek amacıyla ilk ve orta dereceli okullar 5 Ocak Salı günü bir gün süre ile tatil edilmiştir" ifadesine yer verildi.

- Malatya

Malatya il genelinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verilirken, engelli ve hamile kamu personelinin idari izinli sayılması kararlaştırıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle merkez Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinin yanı sıra diğer tüm ilçelerde ilkokul, ortaokul ve liselerde yarın eğitime ara verildiği kaydedildi.

- Şanlıurfa

Şanlıurfa'da etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, diğer ilçelerde de meteorolojik verilere göre kaymakamlıklar tarafından karar alınacağı kaydedildi.

Siverek ilçesinde de kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği öğrenildi.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın da yoğun kar yağışı nedeniyle üniversitede yarın eğitime ara verildiğini duyurdu.

- Adıyaman

Adıyaman'da da kar yağışı nedeniyle kent genelinde eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildiğini söyledi. Özkan, tatil kararını il hıfzıssıhha kurulunda aldıklarını kaydetti.

- Şırnak

Şırnak'ta etkili kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezi ile merkeze bağlı köy ve beldelerdeki okullar bir gün tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezi ile merkeze bağlı köy ve beldelerdeki ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında eğitim öğretime 5 Ocak'ta ara verileceği duyuruldu.

- Yozgat

Yozgat'ta yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde etkili olan kar yağışının ardından meydana gelebilecek buzlanmaların bazı olumsuzluklar oluşturabileceği belirtildi.

Açıklamada, etkili kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezi, merkeze bağlı köy ve beldelerdeki okullar ile Boğazlıyan, Sorgun, Saraykent, Çayıralan, Çandır, Sarıkaya ve Yenifakılı ilçelerindeki okullarda eğitime yarın ara verildiği kaydedildi.

Bayburt'ta eğitime kar engeli

Bayburt'un Demirözü ilçesinde kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

Demirözü Kaymakamı Zihni Yıldızhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirme sonucunda Demirözü ilçe merkezi ile bağlı belde ve köylerde eğitim öğretime 05 Ocak Salı ara verilmesinin uygun görüldüğünü söyledi.

İlçede kar yağışının akşam saatlerinde etkisini artırdığını belirten Yıldızhan, "Kar yağışı yarın da devam edecek gibi. Bu nedenle yarın ilçe merkezi, bağlı belde ve köylerimizde eğitim öğretime ara verme kararı aldık" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir