İhlas Vakfın'dan Yeni Yüzyıl Üniversitesi'ne ziyaret

İhlas Vakfı Mütevelli Heyeti, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz’ü Topkapı’daki rektörlük binasında ziyaret etti.

İhlas Vakfın'dan Yeni Yüzyıl Üniversitesi'ne ziyaret

Ziyarette, İhlas Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Av. Mehmet Okyay' a, Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Ç. Varlık, Kurumsal İletişim Md. Şaban Çakır ve Kariyer Akademisi Başkanı Adem Gültekin eşlik etti. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz, İhlas Vakfı Mütevelli Heyetinin ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini ifade ederek, Yeni Yüzyıl Üniversitesi ile ilgili İhlas Vakfı heyetine bilgiler aktardı.  Gündüz, üniversitenin “Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı” bünyesinde 2009 yılında ülkesine, Türk milletine ve bütün insanlığa hizmet etmek üzere bilgili, çağdaş, donanımlı, deneyimli, topluma yararlı, araştırmacı mezunlar yetiştirme amacıyla kurulduğunu belirtti.
 
Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nin 20 bin metrekarelik bir alanda kurulduğunu ifade eden Prof. Dr. Gündüz, Topkapı Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi'nde 10 Fakülte, 2 Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsü ve birçok araştırma merkeziyle yaklaşık 5000 gence eğitim-öğretim hizmeti verdiklerini ifade etti.  Üniversitenin eğitim kadrosunu da değinen Prof. Dr. Gündüz, oluşturdukları kadronun Türkiye'nin ve dünyanın saygın üniversitelerinde öğretim görmüş, dersler vermiş, eserler yayımlamış, üniversitelerin çeşitli alanlarında başarılı çalışmalar ve görevlerle kendilerini kanıtlamış insanlardan oluştuğunun vurguladı.
 
Daha sonra söz alan  İhlas Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Av. Mehmet Okyay, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz'e İhlas Vakfı ve hizmetleri ile ilgili bilgiler aktardı.
 
Okyay, İhlas Vakfının “İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır.” Hadis-i şerifi esas alarak 40 yıldan beri yurtiçi ve yurt dışında çok değerli hizmetler verdiğini belirtti. Türkiye genelinde 31 öğrenci yurdu, yurtdışında ise 13 öğrenci yurdu ve onlarca öğrenci pansiyonu ile hizmet verdiklerini belirten Okyay  2500 civarında yurtiçinden ve yurtdışından gelen fakir öğrencinin barınma ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi.
 
Somali başta olmak üzere, Afganistan, Etiyopya (Habeşistan) Sudan, Kenya, Moritanya, Kırgızistan ve Hindistan'da ki ihtiyaç sahiplerine de ulaştıklarını belirten Okyay, Ramazan'da iftar, kumanya ve kurban organizasyonları düzenlediklerini ifade etti.
 
Okyay vakıf olarak hedeflerinin, İhlas Vakfı Kurucusu Merhum Enver Ören'in  “81 ilde yurt açın” ve “54 Afrika ülkesine hizmet götürün” vasiyetlerini yerine getirmek olduğunu belirterek sözlerini bitirdi.
 
Sıcak ve samimi ortamda geçen ziyaretin sonunda İhlas Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Av. Mehmet Okyay günün hatırası olarak Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz'e bir tablo takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − = 14