İhlas Koleji'nden Cambridge başarısı yüzde yüz

İhlas Koleji İngilizce yeterlilik sınavlarında gösterdiği yüzde yüzlük başarı geleneğini bu yıl da devam ettiriyor.

İhlas Koleji'nden Cambridge başarısı yüzde yüz

Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan İngilizce Yeterlilik sınavında Özel Marmara Evleri İhlas İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri yüzde yüzlük başarıya ulaşarak büyük bir başarı elde ettiler.
 
Yıl boyunca öğretmenleri nezaretinde Cambridge YLE, KET ve PET sınavlarına büyük bir özveri ile hazırlanan İhlas Koleji öğrencileri öğretmenlerinin de yoğun desteği ile bu başarının altına imzalarını attılar.
 
Öğrenciler ve velileri bu başarıyı kutladılar.
Bu önemli başarı öğrenci velilerinin de katılımıyla İhlas Koleji Beylikdüzü Kampüsü Konferans Salonu'nda düzenlenen organizasyonla kutlandı. Organizasyonda öğrenciler kendi hazırladıkları şovlarını ve skeçleri de sergileme fırsatı bularak eğlenceye renk kattılar.
 
Gösterilerin sunulmasının ardın da sınavlarda tüm soruları doğru cevaplayan öğrencilerin plaketleri ve sertifikaları verildi. Velilerin büyük bir mutlulukla izledikleri plaket ve sertifika töreninin ardından öğrenciler sahnede hep birlikte "Language is the key'' şarkısını seslendirerek organizasyonu sonlandırdılar.
 
Kazaz: "Başarımız bizim için büyük bir mutluluk kaynağı."
İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Kazaz, törenin sona ermesinin ardından yaptığı açıklamada başarının altında imzası olan tüm öğrencilerini ve öğretmenlerini kutladı. Yıl boyunca öğrencilerinin çok çalıştıklarına dikkat çeken Kazaz, öğretmenlerinin de yoğun teşviki ile başarının geldiğini vurguladı. Alınan başarının İhlas Koleji olarak yabancı dile verdikleri önemi açıkça vurguladığını dile getiren Kazaz, okullarında İngilizce'nin yanı sıra diğer yabancı dillerin de eğitimini vermeye başladıklarını bununda öğrenciler tarafından büyük ilgi gördüğünü ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir