İhlas Koleji projesi TÜBİTAK finalinde

Proje yarışmalarında önemli dereceler alan İhlas Koleji öğrencilerinden bir büyük başarı daha geldi.

İhlas Koleji projesi TÜBİTAK finalinde

TÜBİTAK ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın ortaklaşa düzenledikleri “Enerji Verimliliği Proje Yarışması”nda Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu Lisesi öğrencileri Rıdvan Emre Özdemir ve Yasin Babacan finale kalmayı başardılar.“Eğrisel ve Köşeli Yapılardaki Işık ve Isı Verimliliğinin İncelenmesi” konulu projeleriyle 160 proje arasından finale kalan son 10 proje arasına girmeyi başaran Özdemir ve Babacan'ın projedeki rehber öğretmenliklerini ise Ahmet Çamırcı üstlendi.Daha öncede aynı proje ile DOESEF'de (Doğanata Education Science Energy Engineering Fair) finale kalarak teşvik ödülü kazanan başarılı ekip başka bir yarışmada daha finale kalmanın heyecanını yaşıyorlar.
 
DOESEF'de aldıkları teşvik ödülünün kendilerini oldukça motive ettiğini söyleyen Özdemir ve Babacan, rehber öğretmenleri Ahmet Çamırcı ile birlikte bu yarışmadan da umutlu olduklarını söylediler.
 
Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hamdi Özakay öğrencilerini tebrik ederek, projeyle uzun zamandır uğraştıklarını dile getirdi. Enerji alanında önemli bir proje geliştirdiklerini söyleyen Özakay, projenin dereceye girmesini beklediklerini söyledi.
 
Yarışmanın finali 29 Mayıs günü Ankara'da gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir