İhlas Koleji Projeleri başarıya koşuyor

İhlas Koleji öğrencilerinin yapmış oldukları projeler ulusal yarışmalarda dereceye girmeye devam ediyor.

İhlas Koleji Projeleri başarıya koşuyor

Özel İhlas Fen Lisesi ve Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu Lisesi öğrencileri projeleriyle TÜBİTAK ve DOESEF yarışmalarında dereceye girerek finalde yarışma hakkını kazandılar. İstanbul Birinciliğinden Türkiye Finallerine! TÜBİTAK'ın düzenlemiş olduğu 45. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın İstanbul finalleri projeleri İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde İstanbul-Avrupa Bölgesi Sergisi adı altında yapıldı. Organizasyona üç proje ile katılan İhlas Koleji bir projesini Ankara'da Mayıs ayında düzenlenecek olan Türkiye finaline göndermeyi başardı. Özel İhlas Fen Lisesi öğrencileri Levent Faruk Soysal ve Ahmet Numan Kılıç'ın psikoloji kategorisinde hazırladıkları projeleri  “Flipped Classroom Eğitim Modelinin Ortaokul Öğrencileri Üzerindeki Etkilerinin Değerlendirilmesi” büyük bir başarı elde ederek kategorisinde birinci oldu. Danışman öğretmenleri Ahmet Cihat Kapçık ve Meryem Özgan'ın katkılarıyla hazırladıkları proje ile bu başarıyı kazanan öğrenciler Mayıs ayında Ankara'da düzenlenecek olan finalde İhlas Koleji'ni temsil edecekler.
 
Aynı yarışmaya “Plastik Sanayi Sektöründe Kullanılan Plastifiyanların Su Ekosistemi Üzerine Etkilerinin İncelenmesi” isimli projeleriyle coğrafya kategorisinde katılan Çağla Çalış ve Dilçem Polat'ta kategorilerinde ikinci oldular.
 
DOESEF Finaline 4 Proje Birden
 
İhlas Koleji İzmir'de 9-12 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 3. DOESEF (Doğanata Eğitim Bilim Mühendislik Enerji Fuarı) yarışmasının Türkiye finaline dört proje ile katılacak.
 
Özel İhlas Fen Lisesi iki, Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu Lisesi de iki proje ile İhlas Kolejini DOESEF'de temsil edecek. Enerji, Mühendislik ve Kimya kategorilerinde finale katılacak olan İhlas Koleji projeleri birincilik ipini göğüslemek için yarışacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 7 =