İhlas Koleji Öğretmeni 'Yılın Yazarı' Ödülünü aldı

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) tarafından her yıl düzenlenen “Yılın Sanatçıları” yarışmasının ödül töreni yapıldı.

İhlas Koleji Öğretmeni 'Yılın Yazarı' Ödülünü aldı

Ocak ayı başında açıklanan sonuçların ardından Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde yapılan ödül törenine sanat dünyasının önde gelen isimleri katıldı.  Bu yıl altıncısı verilen ödüllerde çocuk edebiyatında “Yılın Yazarı”  seçilen İhlas Koleji edebiyat öğretmeni Bestami Yazgan, ödülünü şair Yusuf Dursun'un elinden aldı.  Ödül töreninin ardından konuşan Bestami Yazgan, aldığı ödülden dolayı oldukça mutlu olduğunu söyledi. 35 yıllık meslek hayatında hep çocuklarla olduğunu ve onları çok sevdiğini belirten Yazgan, “Bugün bu ödülü aldığım için çocuklar gibi sevinçliyim.” dedi.
 
Türkiye'nin en önemli çocuk edebiyatı yazarlarından olan başarılı yazar daha önce de Türkiye Yazarlar Birliği ve İLESAM tarafından yılın yazarı seçilmişti.
 
Tam 31 Dalda Ödül Verildi.
 
Geniş bir değerlendirme sonucunda toplam 31 dalda ödül verilirken ESKADER Başkanı Mehmet Nuri Yardım yaptığı konuşmada, ESKADER ödüllerinin bir vefa borcu olduğunu söyleyerek, altı yıl önce kurulan derneklerinin çok önemli faaliyetlere imza attığını söyledi.