EKPSS 2014 başvuruları başladı! EKPSS başvuru belgeleri neler?

Engelli Kamu Personeli Secme Sınavı (EKPSS 2014) başvuruları bugün başladı. Yarıntılı bilgiler haberimizde;

EKPSS 2014 başvuruları başladı! EKPSS başvuru belgeleri neler?

2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı - BAŞVURU! Sınav ücretini bankaya yatırmak, başvuru merkezinden yeniden şifre edinmek vb. işlemler, sınava başvuru için yeterli değildir. Sınava başvuru işleminizi kılavuzda belirtildiği şekilde tamamlayarak aday başvuru kayıt bilgilerinizin dökümünü edininiz ve sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklayınız. Sınava başvuru işleminizi tamamladıktan sonra başvuru bilgilerinizi, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden başvuru süresi içinde mutlaka kontrol ediniz. 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014-EKPSS), 27 Nisan 2014 tarihinde yapılacaktır. Sınava başvurular, 24 Şubat - 7 Mart 2014 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri (ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri, Okullar) ve Aday İşlemleri Sistemi (AİS) aracılığıyla alınacaktır.

- 2014 EKPSS'ye AİS'den başvuru yapmak için 2012 ÖMSS başvurusu yapmış olmak gereklidir. 2012 ÖMSS'de başvurusu olmayan adaylar, Başvuru Bilgilerinde bulunan Başvuru Merkezleri listesindeki herhangi bir başvuru merkezinden başvurularını yapabilirler.

- AIS üzerinde geçerli bir Ortaöğretim (lise), Ön lisans veya Lisans bilgisi mevcut olmayan adaylar, başvurularını herhangi bir başvuru merkezi aracılığıyla yapmaları gerekmektedir.
Başlangıç Tarihi :24.02.2014 10:00
Bitiş Tarihi :07.03.2014 23:59
Sınav Ücreti:25 TL
Başvuru Yerleri:ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri, Okullar, Aday İşlemleri Sistemi (AİS)
Ödeme Yerleri:Akbank, Denizbank, T. Halk Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankası, T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri, PTT İş Yerleri, İnternet bankacılığı ve Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

DAHA FAZLA AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir