Ehliyet sınav soruları açıklandı

13 Şubat 2016 Cumartesi günü yapılan ehliyet sınavının soruları ve cevapları yayınlandı.

ehliyet sinav sorulari aciklandi mi? -subat 2016

2016 yılının ilk ehliyet sınavı 13 şubat cumartesi günü yapılmıştı.

Ehliyet almak artık eskisi kadar basit değil. Milli Eğitim Bakanlığının getirmiş olduğu yeni düzenlemeler ile stajyer sürücü dönemi başlamıştır. Bu dönem 2016 senesinde yapılan ilk sınavdan itibaren de geçerli olacaktır.

Ehliyet alabilmek için ilk olarak yazılı sınava girmeniz gereklidir. Bu yazılı sınavda 3 ana bölüm bulunmaktadır. Trafik, motor ve ilk yardım derslerinden toplam 50 soruluk bir sınava girersiniz. Bu 3 dersten de 100 puan üzerinden 70 puan almanız gereklidir. 70 puan ve üzerinde puan alan sürücü adayları ehliyet sınavının yazılı sınavını başarı ile geçmiş olur. Yazılı sınavı geçen sürücü adaylarının artık yapması gereken direksiyon sınavına girmeleridir. Direksiyon sınavından da 70 puan ve üzeri puan alan sürücü adayları ehliyet almaya hak kazanabilirler. Direksiyon sınavında dikkat etmeniz gereken bir kaç husus vardır.

Direksiyon sınavından geçmek için aracı tek seferde park etmesi, aracı sınav esnasında hiç stop ettirmemesi ve yokuşlarda el freni kullanmadan aracı kaldırması gerekmektedir.

13 şubat 2016 cumartesi günü gerçekleştirilen ehliyet sınavının soru ve cevapları yayınlanmıştır.

Öğrenciler girmiş oldukları bu sınavın sonuçları açıklanmadan soru ve cevaplara bakarak kaç puan aldıklarını tahmin edebilirler. Gelişen internet teknolojisi sayesinde çoğu işleminizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ehliyet sınavı soru ve cevaplarına da internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Ehliyet sınavını Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı için sınav soru ve cevaplarını da Milli Eğitim Bakanlığının internet sayfasından ulaşabilirsiniz. Sınav soru ve cevaplarınıza ulaşabilmek için internet üzerinden Milli Eğitim Bakanlığının internet sayfasına giriş yapmanız gereklidir.

Giriş yaptıktan sonra ana sayfada yer alan sınavlar bölümünü seçmelisiniz. Burada açılan seçeneklerden motorlu taşıt sürücü adayları sınav duyuruları seçeneğini seçmelisiniz. Açılan sayfada motorlu taşıtlar ile ilgili tüm duyurulara ve haberlere ulaşabilirsiniz. Son yapılan sınavın soru ve cevapları için bu sayfada yer alan 13/02/2016 tarihinde yapılan motorlu taşıt sürücü kursiyerleri sınavının soru ve cevap anahtarları seçeneğini seçmelisiniz. Buradan sınav soru ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Mİlli Eğitim Bakanlığının sınav takvimine göre 13 şubatta yapılan sınavın sonuçları 23 şubatta açıklanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.