'Eğitimin Einstein'ı' yazılı pankartlarla karşılandı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde 'Hocaların hocası seni görmeye geldik' ve 'Eğitimin Eınsteın'ı' yazılı pankartlarla karşılandı.

'Eğitimin Einstein'ı'

Bakan Nabi Avcı, Sarıcakaya ilçesinde düzenlenen çeşitli açılış ve temel atma törenlerine katıldı. Vali Güngör Azim Tuna, AK Parti milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can'ın da katıldığı etkinliklerde ilk olarak İmam Hatip Lisesi ve spor salonunun temeli atıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bugünkü açılış ve temel atma yatırımlarının 5,5 milyon liranın üzerinde olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Sarıcakaya İlçemize son 2 yıl içinde İmam Hatip Okulu ek binası ve spor salonu, anaokulu, ilçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binası, Türk Kültür Evi, Çok Programlı Lise'ye kız öğrenci yurdu, Sarıcakaya-Demirköy arası enerji nakil hattı gibi önemli yatırımlar yapıldı. Türk Kültür Evi sayesinde ilçedeki konferans salonu, kütüphane, bilgisayar odası ve kafeterya eksikliği giderilmiş olacak. Çevre köy ve kasabalardan gelen kız öğrencilerimiz 100 kişilik nezih bir kız öğrenci yurdunda ulaşım sorunu olmadan eğitimlerine devam edebilecekler. 2014 yılı yol yapımı planına alınan Sarıcakaya-Eskişehir daha doğrusu Eskişehir-Sarıcakaya-Mihalgazi ve Nallıhan yolunu tamamlanması hemşerilerimizin layık olduğu bir hizmete daha kavuşacak."

Bakan Avcı ve beraberindekiler İmam Hatip Lisesi ek binası ve spor salonunun temelini butona basarak attı. Avcı daha sonra sırasıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çok Programlı Lise Kız Öğrenci Yurdu'nun açılışlarını yaptı, Türk kültür Evi'nin temelini attı. Törenlerde Bakan Nabi Avcı için Hocaların hocası seni görmeye geldik' ve 'Eğitimin Eınsteın'ı' yazılı pankartların asılması dikkat çekti. Liseli kız öğrenciler tablet bilgisayar isteğinde bulundukları Bakan Avcı ile hatıra fotoğrafları çektirdi. Avcı ve beraberindekiler daha sonra Mihalgazi ilçesine hareket etti.

MİHALGAZİ İLÇESİNDE BİLİM FUARI GEZDİ

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir'in Mihalgazi ilçesinde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı etkinliğine katıldı. Mihalgazi Belediyesi'nin AK Partili Başkanı Zeynep Akgün Bakan Avcı'yı giydiği şalvar ve beyaz örtme ile karşıladı. Zeynep Aygün yaptığı konuşmada, "Kapalı spor salonu eksiğimiz var. Bunu talep ediyoruz. Başbakanımızın bize sözü vardır. Yeni bir okul, bölge hastanesi istiyoruz. Merkez camimiz de restore edilsin" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Mihalgazi ilçesine gecikmeli geldiği için kendisini karşılayanlardan özür diledi. Avcı, "TÜBİTAK'ın bu tür çalışmaları bundan sonra da devam edecek. Ayrıca bakanlım olarak çocuklarımızın sadece fen bilimlerinde değil diğer bilimlerde de benzer çalışmalarda çocuklarımızın geri kalmış yeteneklerini açığa çıkartmaları için yeni çalışmalar yapacağız" diye konuştu. Nabi Avcı açılışını yaptığı fuarı gezdi, öğrencilerden hazırladıkları projeler hakkında bilgi aldı.(DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

45 + = 51