SBS lise taban puanları düştü mü?

Ömer Dinçer’in döneminde yıllardır sınav yapan deneyimli öğretmenler başka birimlere gönderildi. Sınav yapım sistemi dışarıdan gelenlere emanet edilince SBS’deki skandal yaşandı

e okul, sbs lise taban puanları ile puanlar düştü mü 2013 şok iddia

500 deneyimli öğretmenin yeri değişti

Bu süreçte en olumsuz etkilenen öğretmenlerin başında, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nde kadroları bulunan 500 öğretmen oldu.

Uzman öğretmenler kadrolarının bulunduğu Açık Öğretim Okullarının, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nden (YEĞİTEK) alınarak Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne bağlandı.

Bu genel müdürlüğe geçirilen 500 öğretmenden büyük kısmı, soru hazırlama, eğitim içerikli yayınlar üretme ve diğer birimlere yayınlar hazırlama görevlerini de bıraktılar.

Tarihi TRT'nin TV stüdyolarından daha eski olan ve modern cihazlarla donatılmış YEĞİTEK'teki stüdyolar da yıllarca burada yönetmen, grafiker, senaryo yazarı olarak yaygın ve örgün eğitim için video, ses, ders ve ders destek materyallerini hazırlayanların uzaklaştırılması nedeniyle atıl duruma geldi. Stüdyolar ve işin uzmanları ayrı genel müdürlükler bünyesinde olunca YEĞİTEK'te, yayın konusundaki işler kurum içinde yapılamaz bir hal aldı.

2013 SBS Soruları Zordu Puanlar Düşecektir

Sevgili öğrenciler başta matematik soruları olmak üzere 2013 SBS gerçekten çok zordu. Birçok öğrenci neye uğradığını şaşırdı ve hala şoktan kurtulamayan öğrenciler var. Haliyle bu öğrencilerin tek temennisi puanların düşmesi. İşte bu noktada öğrencilerimizin gönüllerini ferah tutmalarını öneriyoruz. Çünkü öğrencilerin çoğunun SBS sınavı kötü geçmiş durumda. Bu açıdan baktığımızda 2013 SBS Lise taban puanlarının düşeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Sitemize gelen SBS puanları düşer mi, 2013 Lise taban puanları düşecek mi tarzında sorulara böylelikle kısaca yanıt aradık.

Sevgili öğrenciler, puan düşecek mi konusundan daha çok yukarıda bahsettiğimiz gibi kendi ilinizde ve Türkiye'de kaçıncı olduğunuzu bilmek ve buna göre tercihleri yapmak daha mantıklı bir durumdur. Bizce geçen yıla göre bu yıl daha az netle aynı sıralamalar elde edilecektir.  Çünkü 2013 SBS soruları geçen yıla göre daha zor sorulardı.

2013 Lise Puanları Düşecek mi, SBS Taban puanları düşer mi

Sevgili çocuklar, SBS'den çıktınız ve belki de çok fazla şikayetçisiniz. “SBS zordu, soruları yapamadım, matematik çok zordu, puanım düşük gelecek vb.” şikayetlerinizi duyar gibiyiz. Daha iyi bir liseye gidebilmek için uzunca bir süre çalıştınız ve 2013 SBS sınavınız kötü geçti diye çok üzgünsünüz. Ancak üzülmek , dövünmek yerine duruma matematiksel olarak bir göz atmaya ne dersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.