Daha az sınav, daha erken iş hayatı

Öğrencilerin bilgilerini sınavlar yerine, uygulamalı projelerle değerlendiren Plato MYO, ezberden uzak uygulamalı eğitim sistemi ile öğrencilere 2 yılda meslek sahibi olup iş hayatına atılma fırsatı sunuyor.

Daha az sınav, daha erken iş hayatı

Medya, Tasarım, Teknoloji alanlarında tematik eğitim veren ilk ve tek Meslek Yüksekokulu olan Plato MYO, öğrencilere; sektörle iç içe öğrenme, farklı alanlarda staj yapma ve mezun olduklarında kolayca iş bulabilme imkânı da sağlıyor. Bu imkânları değerlendiren Plato MYO öğrencilerinin % 50'si çalışıyor. Mezunlarının ise % 60'ı çalışırken, % 55'i DGS ile 4 yıllık lisans eğitimini tamamlıyor, % 25'i hem okuyup hem çalışıyor; yani tüm mezunların % 90'ı hayata erkenden atılmış ve dört elle tutunmuş durumda. Plato Meslek Yüksek Okulu'nda öğrencilerin % 86'sı burslu okuyor! Plato MYO, öğrencilerine sunduğu burs fırsatlarıyla da öğrencilerine kolaylıklar sağlıyor, bu sayede öğrencilerinin % 86'sı burslu okuyor. Her bölümde yer alan tam burslu kontenjanlar yanında % 50 ve % 25 burs da sunan Plato MYO, ilk 3 tercihinde Plato MYO'yu yazan öğrencilere de % 25 tercih bursu fırsatı sunuyor. Meslek Lisesi Mezunlarına Özel: Alan Dışı Tercihe % 40 Burs! Ayrıca İstanbul'daki Meslek Lisesi mezunlarına da özel bir kampanyayı bu yıl ilk kez başlatan Plato MYO, meslek lisesi mezunlarına alan dışı tercihlerinde % 40 burs veriyor. “2 yılda 2. Mesleğe sahip olma”yı teşvik etmek ve meslek lisesi mezunlarının donanımlarını daha da arttırmalarını teşvik etmek için bu kampanyayı yapan Plato MYO, meslek lisesi mezunlarının alan dışı tercihlerde YGS puanlarının düz liselerden daha düşük olması nedeniyle ortaya çıkan farkı da ortadan kaldırmış oluyor.

Tüm Türkiye'de 14 İlde 16 Kampüste,  Tamamı % 100 ve % 50 Burslu!

“Uluslararası standartlarda uygulamalı mesleki eğitim senin şehrinde” sloganıyla mesleki eğitimi tüm Türkiye'ye yaymak için çalışan Plato MYO, Olgunlaşma Enstitüleri ile işbirliği yapıyor. Bu çerçevede farklı programlarını internete dayalı karma eğitim ile sunan Plato Meslek Yüksekokulu, öğrencilerin kendi şehirlerinde uygulamalı mesleki eğitim alarak Meslek Yüksekokulu diploması almalarına imkân sağlıyor. Bunu yaparken de, öğrencilerin tamamının % 100 veya % 50 bursla okuyabileceği kontenjanlarla bu imkanı sunuyor.

Türkiye'nin En Yaygın Meslek Yüksekokulu!

İstanbul'un kalbi tarihi yarımadada, Haliç'in kıyısındaki Balat'ta restore edilmiş tarihi binalardan oluşan samimi sokak kampüsünde, gelişmiş teknolojik altyapısı ile uygulamalı eğitim imkânı sunan Plato MYO, sektör deneyimi yüksek genç eğitmen kadrosu ile dikkat çekiyor. Balat dışında Altunizade (Sağlık Bölümleri ve Çocuk Gelişimi) ve Beyoğlu (Olgunlaşma Enstitüsü) ile İstanbul'da 3 kampüste, Türkiye çapında da 13 ilde Olgunlaşma Enstitüleri bünyesinde olmak üzere toplam 16 kampüste eğitim vererek Türkiye'nin en yaygın okulu unvanına sahip oluyor.

13 İlde 16 Kampüste Hafta Sonu Dahil Her Gün 21:00'e Kadar Uzman Rehberlerden Ücretsiz Tercih Danışmanlığı

İstanbul'da 60'dan fazla, bölgelerden de 30'a yakın rehber öğretmenin katıldığı “Kariyer Planlama ve Tercih Danışmanlığı” eğitimi ile uzmanlarla işbirliği yapan Plato MYO, her yıl 400.000 üniversite öğrencisinin (toplam üniversite öğrenci sayısının yaklaşık % 15'i) bölümlerinden memnun olmaması nedeniyle sınava tekrar girdiği gerçeğini yok etmek adına, 13 ilde 16 kampüste her gün saat 21:00'a kadar öğrenci ve velileri ücretsiz tercih danışmanlığı verip gençleri severek ve isteyerek yapabilecekleri ve hayat boyu mutlu ve başarılı olacakları mesleklere yönlendirmek için bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir