Bu okulun kapıları bir başka

Trabzon’un Of ilçesinde bulunan İhsan Karadeniz İlköğretim Okulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Murat Küçükibrahimoğlu, okuldaki 40 adet kapıyı birer tuvale dönüştürüp üzerlerinde eğitici ve öğretici resimler yaptı.

Bu okulun kapıları bir başka

Of ilçesinde bulunan İhsan Karadeniz İlköğretim Okulu'nun oda ve sınıf kapıları adeta birer sanat eserini andırıyor. Okulun Görsel Sanatlar Öğretmeni Murat Küçükibrahimoğlu, hazırladığı “Gülen Kapılar Projesi” ise okuldaki 40 kapının tümü üzerinde bulundukları oda ve sınıfların özelliklerine göre resimler yaptı. Eğitici ve öğretici resimler çizen Küçükibrahimoğlu, tuvalet kapılarında tuvalet temizliğini konu eden resimler yaparken sınıf kapılarında Türk Edebiyatı'na damgasını vurmuş isimleri resmederek öğrenciler tarafından tanınmalarını amaçladı. Küçükibrahimoğlu proje ile amacını “Kendi öz kültürümüzü, kendi animasyonlarımızı tanıtmak. Görsel olarak; Matematik, Fen gibi dersleri öğrencilerimize sevdirerek eğlenceli hale getirmek” olarak açıklıyor.
Küçükibrahimoğlu'nun kapıların dışında okulun iç ve dış duvarlarında da bir çok çalışması bulunuyor. Ayrıca, Küçükibrahimoğlu bir çok kamu binasının duvarlarını süsleyen resimlerinde sahibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir