SBS 2013 tercih süresi hangi tarihe uzatıldı?

Uzatılması istenen SBS tercihlerinde son tarih ne oldu?

Türk Eğitim-Sen: Öğretmen atamaları dikkate alınarak sbs başvurusu uzatılmalıdır açıklamasında bulunmuştu.

Beklenen haber geldi, SBS tercih süresi uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, SBS tercih süresinin uzatıldığını açıkladı.

15 Temmuz'da gündeme getirdiğimiz, SBS başvurularının öğretmenlerin iller arası yer değiştirmelerinden sonraya uzatılması yönündeki öneri kabul edildi.

15 Temmuz tarihli haberimizde, Öğretmenlerden gelen bir talebi Bakanlık yetkililerinin dikkatine sunumuştuk. Talepte, Bakanlığın, Ortaöğretim başvurularını Öğretmenlerin İller arası yer değiştirmelerinden sonraya uzatması istenilmekteydi.

Bu talep kabul gördü. İşte Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'in, twitter üzerinden, 19 Temmuz itibariyler yaptığı açıklama: Değerli arkadaşlar bilindiği üzere 2013 yılı yer değiştirme takviminde iller arası yer değiştirme başvurusu sonuçlarının ilanı için 21 Temmuz tarihi belirlenmişti.

Bu durumda iller arası yer değiştirme talebinde bulunan ve çocuğu SBS tercihi yapacak öğretmenlerimizin bir mağduriyeti gündeme gelmiş ve konu ile ilgili olarak Sayın Bakanımıza yoğun talepler ulaşmıştır.

Sınav ve yer değiştirme takviminde başkaca hiçbir mağduriyete yer vermeyecek bir biçimde SBS ile ilgili son başvuru tarihi 29 Temmuz 2013 tarihine uzatılmıştır.

Bu durumda 26 Temmuz 2013 tarihinde iller arası yer değiştirme sonuçları açıklanan öğretmen arkadaşlarımız ve diğer bütün velilerimiz çocuklarının tercihlerini rahatlıkla yapabileceklerdir.

Sonuçların bütün öğretmen arkadaşlarımız ve bütün veliler için hayırlı olmasını dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir