MEB'den SBS sonuçları için flaş karar.. SBS sonuçları yeniden açıklanacak

SBS yani Seviye Belirleme Sınavı sonuçları açıklandı kıyamet koptu. SBS sonuçları hakkında MEB inceleme başlattı.

Bakanlıktan SBS sonuçları için flaş karar

SBS 2013 sonuçları için şikayetler oldu ve MEB inceleme başlattı.

SBS sonuçlarına etki eden Almanca, Fransızca ve İngilizce sorularının hesaplanmalarında bir yanlışlık olduğu şikayetleri üzerine Milli Eğitim Bakanlığı inceleme başlattı.

Bakanlık SBS soruları ve sonuçları incelemelerini tamamlayıp öğleden sonra SBS sonuçlarını tekrar açıklayacağını duyurdu.

SBS sonuçları yeniden açıklanacak

SBS sonuçlarının açıklanmasından sonra Almanca, Fransızca ve İngilizce sorularının hesaplanmalarında bir yanlışlık olduğu şikayetleri üzerine Milli Eğitim Bakanlığı inceleme başlattı.

Seviye Belirleme Sınavları'nın (SBS) sonuçlarının açıklanmasından sonra Almanca, Fransızca ve İngilizce sorularının hesaplanmalarında bir yanlışlık olduğu şikayetleri üzerine Milli Eğitim Bakanlığı inceleme başlattı. Bakanlık incelemeleri tamamlayıp öğleden sonra sonuçlarını tekrar açıklayacağını duyurdu.

Seviye Belirleme Sınavı (SBS) dün gece yarısı açıklandı ancak şikayetler de hemen peş peşe gelmişti. Fransızca ve Almanca’dan çocukları sınava giren aileler, soruların yanlış cevap anahtarıyla değerlendirildiğini ileri sürmüş, çocuklarının beklenenden fazla yanlışı çıktığını söylemişti.

ABBAS GÜÇLÜ DE KENDİSİNE GELEN ŞİKAYET MAİLLERİNİ SİTESİNDEN YAYINLADI.

İŞTE GÜÇLÜ'NÜN PAYLAŞTIĞI O MAİL VE ŞİKAYETLER

SBS’de İngilizce ve Almanca Cevap Anahtarı Karıştı mı?

SBS sonuçları dün gece yarısı açıklandı ama veliler sabaha kadar uyuyamadı . Çünkü yabancı dil sınavında cevap anahtarının karıştığı inancındalar.

Sınavların açıklandığı saatlerde yani gece yarısından sonra bu yönde yüzlerce mail geldi.

Almanca, Fransızca sorularını cevaplayanlara da İngilizce cevap anahtarı uygulanmış.

Tek yanlışı olanlara, 8, 10 yanlış gelmiş.

Bunun üzerine İngilizce cevap anahtarıyla karşılaştırmışlar ve onun uygulandığına karar vermişler.

MEB, umarız, bugün, bu yönde hemen bir açıklama yapar.

İşte o maillerden bazıları:

İtiraz Bile Paralı

Sn. Güçlü, oğlum sınava almanca dilinden girdi. 1 yanlış beklerken , 4 doğru 13 yanlış geldi, oğlum ielev' de okuyor. İngilizce cevap anahtariyla , oğlumun cevaplarina bakinca bizde 4 doğru, 13 yanliş bulduk. Diger velilerle konuşunca ayni sonucu aldik , onlarda da durum ayni, zaten çocuklarin çoğu tek yanlis yapmisti, hatali almanca sorusu yüzünden, muhtemelen diğer dillerde de aynı hatalı degerlendirmeyi  yaptılar. Bu çok büyük bir hata, meb 147 hatti 10 lira yatirip itiraz edin diyor. Tercih  başvuruları pazartesi başlıyor.Bu durumu basin yoluyla duyurabileceğinizi düşünerek size başvuruyorum.

Yazıklar Olsun

Kızım Alev İlköğretim Okulu' ndan mezun oldu. Almanca' dan 12 yanlış 5 doğrusu görünüyor. Diğer branşlarda sonuç beklediğimiz gibi. Ancak Almanca' dan böyle bir sonuç beklemiyorduk. Kızımın cevaplarını İngilizce cevap anahtarı ile karşılaştırdık. İngilizce cevap anahtarına göre 12 yanlış 5 doğru oluyor. Lütfen yazılarınızda yayınlar mısınız? Bu nasıl bir fiyaskodur? Kontrol edilmesi gereken ilk adımda bile hatalı işlem yapmışlar. Sonuçlar elbette düzeltilecektir. Ancak bundan sonraki sıralamaların doğruluğuna dair hiç güvenimiz kalmadı. Yazıklar olsun.

Şok Yaşadık

Abbas Bey, meb biz ve cocuklarımıza öyle bir gece yaşattı ki...

Sonuclara baktığımızda sadece tek yanlis olan Almanca Sınavı'nın 13 yanlis oldugunu görünce sok yasadık ta ki tüm okulların  (İelev, alev ve diğer Almanca fransızca egitim yapan okullar) velileriyle görüşünde daha büyük bir sok yasadık hepimizin sınavını İngilizce olarak okumuslardi. Tüm turkiye sıralamalarını değiştirecek boyle bir skandala nasil bir imza atılmıştı? Sorarım size şimdi ne olacak? İtirazlar süreler tüm bu kargasaligin icinden MEB nasil çıkacak? Saygılarımla

Aynı Hata Bizde de Var

Abbas Bey merhaba,yabanci dilimiz fransizca fakat ingilizce uzerinden degerlendirilmisiz,ayni hata istanbul erkek lisesi icinde soz konusu... Abbas bey,


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.