Bakan Avcı’dan öğretmenlere müjde

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okul öncesi eğitimde görev alan öğretmenlerle ilgili açıklama yaptı

bakan avci%e2%80%99dan ogretmenlere mujde

Bakan Avcı, okul öncesi öğretmenlerinin yardımcı eleman ve çalışma süreleri konusunda çalışma başlattıklarını açıkladı.  
Bakanlığın konuyla ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'ten yardım talep ettiği belirtildi. 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı , okul öncesi eğitimde görev alan öğretmenlerin, yardımcı eleman ve çalışma süreleri konusundaki sorunları ve beklentilerine ilişkin, Bakan Çelik ile görüşüp yardım istediğini söyledi. 

Bakan Avcı, “Kendisi de söz verdi. ‘Toplum Yararına Çalışma Projesi ’ kapsamında yeni alınacak olan görevlilerin belki de tamamını bu konuda, alanda değerlendirmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı mıza tahsis edeceği sözünü verdi” dedi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi Kapanış Töreni’ne katıldı. Törene Avcı’nın yanı sıra AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Bela Szombati, UNICEF Türkiye Temsilcisi Dr. Ayman Abulaban, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve diğer yetkililer katıldı.

Törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, kapanış törenini bir son olarak nitelendirmenin yanlış olacağını belirterek, “Bugünkü etkinliği okul öncesi eğitimin güçlendirilmesi konusundaki yeni çalışmalara ışık tutması için edindikleri tecrübeleri paylaşma imkanı olarak görüyoruz. Bu süreçte AB ve UNICEF’in uluslararası tecrübelerini inceledik. Türkiye şartlarına en uygun hale getirmeye çalıştık ve ortaya başarılı sonuçlar çıkardık” dedi.

Avcı, okul öncesi eğitimde görev alan öğretmenlerin özellikle yardımcı eleman konusundaki ve çalışma süreleri konusundaki sorunlarını ve beklentilerini bildiğini ifade ederek “Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik’e de ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü son yaptığımız görüşmede bu sorundan söz ettim ve ondan özellikle okul öncesi eğitimde görev alan öğretmenlerimizin yardımcı eleman desteği konusunda yardım istedim. Kendisi de söz verdi. ‘Toplum Yararına Çalışma Projesi’ kapsamında yeni alınacak olan görevlilerin belki de tamamını ama çok büyük bir bölümünü inşallah bu konuda, alanda değerlendirmek üzere Milli Eğitim Bakanlığımıza tahsis edeceği sözünü verdi. Kendisine peşinen teşekkür ediyorum” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *