AÖF öğrencileri açlık grevinde

Öğrenciler bütünleme sınav ve muafiyet hakkı verilmesini istiyorlar

AÖF öğrencileri açlık grevindeTürk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, açıköğretimli öğrencilerin sorunlarının bir an evvel çözülerek bütünleme sınav ve muafiyet hakkı verilmesini istedi.

Yokuş, yaptığı yazılı açıklamada, Açıköğretim Fakültesi Mağdurları Platformu'nun Abdi İpekçi Parkı'nda 3 günlük açlık grevine başladığını ve kendilerinin de mücadelelerine destek verdiklerini belirtti.

On binlerce memurun, Açıköğretim Fakültesinde okuduğunu vurgulayan Yokuş, "Burada büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Biz Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro-Sen olarak Açıköğretim Fakültesinde öğrenimini devam ettirenlere hep destek verdik. Çünkü onlar gerçekten mağdur edildi.

Bütünleme sınav hakları ve muafiyet hakları ellerinden alındı" ifadesini kullandı. Yokuş, Ankara başta olmak üzere 12 ilde eylem düzenlediklerini ve binlerce dilekçe toplayarak YÖK'e yolladıklarını bildirerek, "YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya'yı, Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ile ziyaret ederek mağduriyetleri anlattık. Açıköğretim öğrencileri sadece adalet ve eşitlik istiyor. Son çare olarak açlık grevini seçmişler ve seslerini Cumhurbaşkanı'na duyurmayı umut ediyorlar.

Açıköğretimlilerin sorunları bir an evvel çözülmeli, bütünleme sınav ve muafiyet hakkı en kısa zamanda verilmedir" değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir