AÖF kayıt yenileme başladı.. Ücret hangi bankaya?

Anadolu üniversitesi çalışma takvimine göre AÖF kayıt yenileme işlemleri 07 Ekim pazartesi günü itibariyle başladı. Açıktan üniversite okuyan öğrencilerin merak ettiği AÖF kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır? İnternet üzerinden başvurularını tamamlamak isteyenler için AÖF harç ücretleri ve ödeme yolları belli oldu.

aof kayit yenileme islemi: ucret hangi bankaya odenecek - kayit nasil yenilenir?AÖF kayıt yenileme işlemi  07 Ekim 2019 tarihinde başlayacak 18 Ekim 2019 tarihinde sona erecek.

Anadolu Üniversitesince belirlenen staj/uygulama dersi bulunmayan programlarda alt limit  220,00 TL ve tekniker unvanı verilen programlarda alt limit 240,00 TL olup alınan dersin kredisine göre değişen Dönem Öğretim Gideri tutarını ödenecek. Bu tarihler arasından kayıt yenileme harç ücretini ödemeyen öğrenciler sınavlara giremeyecek ve öğrencilik durumu pasif olacak.

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Ders seçimi, aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden ilgili kayıt yenileme tarihleri arasında yapılacaktır.

Ders seçimi üç aşamadan oluşmaktadır:

Birinci aşamada aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir.

İkinci aşamada ders seçim işlemi yaparak alacağınız ve bıraktığınız dersleri belirleyeceksiniz.

Üçüncü ve son aşamada ise yaptığınız ders seçim işlemini onaylamanız istenecektir.
Yaptığınız ders seçimini onaylamadığınız takdirde, ders seçiminiz geçersiz sayılacaktır.

Ders seçiminde değişiklik yapan öğrencilerin, en son onayladığı ders seçimi geçerli olacaktır ve ödeme bilgileri buna göre oluşacaktır.

Ders seçiminize göre ödeme bilgileriniz oluşur. Ders seçimini yapan öğrenciler ödemelerini yaparak kayıtlarını yeniletebilir.

Kayıt yenileme için yapmanız gereken ödemeleri Ziraat Bankası aracılığıyla aşağıdaki ödeme yöntemlerinden biriyle gerçekleştirebilirsiniz:

  • Kredi Kartı/Banka Kartı ile Ödeme (Ders seçiminizi yaptıktan sonra herhangi bir bankanın kredi kartı/banka kartı ile online ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartıyla ödeme yapılamayabilir.)
  • İnternet Bankacılığı ile Ödeme,
  • ATM’den Ödeme (Kartlı/Kartsız),
  • Mobil Bankacılık ile Ödeme

Kayıt yenilemenin son günü İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23.30’a kadar ödeme yapılabilecektir.

KAYIT YENİLEME İŞLEMİNİN KONTROLÜ

Kayıt yenileme tarihleri içinde öğrenciler, kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediğini, aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından mutlaka kontrol etmelidir. Kayıt yenileme işlemini tamamladıktan sonra ekranda halen kayıt yeniletmiş görünmüyorsanız ödeme yaptığınızı gösteren belge ile kayıt yenilemenin son gününden önce AÖF bürosuna başvurunuz.

AÖF SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

Güz Dönemi vizeleri: 14 - 15 Aralık 2019
Güz Dönemi finalleri: 18 - 19 Ocak 2020
Bahar Dönemi vizeleri: 18 - 19 Nisan 2020
Bahar Dönemi finalleri: 13 - 14 Haziran 2020
Yaz Okulu sınavları: 22 - 23 Ağustos 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *