Ağustos 2015'te atanacak 37 Bin Öğretmenin branşları

2015 Ağustos ayında yapılması kararlaştırılan ve 37 bin kişi için mütabakat sağlanan öğretmen ataması ile ilgili, branşlara göre dağılımı araştırdık.

37-bin-ogretmen-atamasiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı TRT Haber’de katıldığı bir programda öğretmen atamaları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Seçimden önce vaat ettikleri  47 bin öğretmen atamasını gerçekleştiremeyeceklerini  bunun yerine 2015-Ağustos ayında 37 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.  37 Bin öğretmen ataması kadro dağılımı da ihtiyaçlara göre şekillenecek. Nabi Avcı’nın diğer açıklamaları yazımızın devamında..

37 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI KADRO DAĞILIMLARI

TRT Haber’de dün gece yayınlanan Özel Röportaj programında 2015 öğretmen atamaları konusunda açıklamalarda bulunan Nabi Avcı 37 bin öğretmen ataması için Maliye’den gerekli izinlerin alındığını ve bu atamanın KPSS puanlarına göre yapılacağını dile getirdi.

Nabi Avcı önümüzdeki birkaç sene içerisinde öğretmen açığını büyük ölçüde kapatma arzusunda olduklarını ve yapılacak olan 37 bin öğretmen atamasının branşlara göre dağılımların ihtiyaçlara göre yapılacağını belirtti. 37 bin öğretmen ataması branş dağılımları netleştiğinde ilk olarak www.ekonobil.com adresinden haberdar olabilirsiniz.

EŞ DURUMU TAYİNLERİNDE YENİ DÜZENLEMEYE GİDİLDİ

Eş durumu tayini bekleyenlere güzel bir haber de Nabi Avcı’dan geldi. Bakan Avcı, eş durumu tayinlerinden yararlanabilmek için 3 yıl kesintisiz sigortalı olma şartının kaldırıldığı müjdesini katıldığı programda verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir