2013 Lise Taban puanları, SBS Tercih ve Yerleştirme sonuçları

2014 sbs taban puanları lise taban puanları Sbs Lise yerleştirme taban puanları İstanbul başka olmak üzere Ankara, İzmir, Konya ve bütün illerin Anadolu, Anadolu Öğretmen, Fen lisesi, Meslek Liseleri ve diğer bütün liselerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmî olarak verilen taban ve tavan puanları aşağıdadır.

2013 Lise Taban puanları, SBS Tercih ve Yerleştirme sonuçları

Sbs Lise yerleştirme taban puanları İstanbul başka olmak üzere Ankara, İzmir, Konya ve  bütün illerin Anadolu, Anadolu Öğretmen, Fen lisesi, Meslek Liseleri ve diğer  bütün liselerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmî olarak verilen taban ve tavan puanları aşağıdadır. Bütün illerin Anadolu,Anadolu Öğretmen,Fen lisesi,Meslek Liseleri ve diğer  bütün liselerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmî olarak verilen taban ve tavan puanları aşağıdadır. Bu puanlar 2012 SBS Lise 1. yerleştirmeleri sonucunda elde edilmiş olup 2013 yılında bir liseye yerleşmek için SBS'ye giren öğrencilerin bu puanları göz önünde bulundurması gerekmektedir. 2013-2014 SBS yerleştirmeleri sonrasında Anadolu, Fen, Öğretmen vb. lislerin tavan ve taban puanları ve kontenjanları aşağıda yer almaktadır. Liste 2013 Ağustos ayında MEB tarafından yayınlanacaktır.

Bütün illerin Anadolu,Anadolu Öğretmen,Fen lisesi,Meslek Liseleri ve diğer  bütün liselerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmî olarak verilen taban ve tavan puanları aşağıdadır.

Bu puanlar 2012 SBS Lise 1. yerleştirmeleri sonucunda elde edilmiş olup 2013 yılında bir liseye yerleşmek için SBS'ye giren öğrencilerin bu puanları göz önünde bulundurması gerekmektedir.

2013 SBS Taban Puanları Bütün İller ve Bütün Okullar
Değerli öğrencilerimiz, MEB SBS tercih takvimine göre tercihler 15 Temmuz ile 21 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Tercihlerinizi yaparken göz önünde bulunduracağınız lise taban puanları bu sayfada derledik. Biz eokul olarak öğrencilerimize kesinlikle yüzdelik dilime bakarak tercih yapmalarını öneriyoruz. Puanlar her yıl değişkenlik gösterir ancak yüzdelik bilimler başarı sırasını gösterdiği için yanılma payı çok daha azdır. İşte İllere göre 2013 SBS taban puanları :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir